דור חדש של אפליקציות מושך ביקוש חזק מצד המשקיעים

זה היה כבר בשנות התשעים של המאה העשרים כאשר לפול-אנדרה סבוי היה הטעם הראשון שלו עד כמה טכנולוגיה סלולרית חזקה יכולה להיות לענף ביטוח הרכב.

סבויה החזיקה בחברה בשם בומרנג שהשתמשה בטכנולוגיית טלפונים סלולריים ראשוניים כדי לאתר מכוניות גנובות. בומרנג היה להיט ענק אצל המבטחים, אך סבוי יכול היה לראות שזו רק ההתחלה.

הוא צפה במחיר של מקלטי GPS ושירותי טלקום ניידים יורד בהתמדה בשנות האלפיים. עד 2010 הוא היה מוכן לשבות. הוא השיק חברה חדשה בשם Baseline Telematics כדי לאפשר גם לחברות הביטוח וגם למבוטחים ליהנות מאיסוף נתונים בזמן אמת על הרגלי הנהיגה.

זו הייתה החלטה מתוזמנת – Baseline העניקה רישיון לטכנולוגיית האפליקציות הסלולריות שלה ליותר מ -20 חברות ביטוח, כולל כמה מהשחקניות הגדולות בעולם.

מנתח נתונים בזמן אמת מכלי רכב
לב הטכנולוגיה היא טכנולוגיית מעקב אחר רכב, המכונה טלמטיקה. זה מאפשר למבטחים לנתח נתונים בזמן אמת המועברים מכלי רכב, ולחלק תגמולים להתנהגויות שמורידות את הסיכון לתאונות.

סבוי אומר כי נהגים יכולים לבחור בין הנחות בגין התנהגות הנהיגה הבטוחה שלהם או בגלל הקילומטראז 'הנמוך שלהם. ההנחות יכולות להיות עד 50% הנחה על פרמיית ביטוח הרכב החודשית. עבור מבטחים, ביטוח מבוסס שימוש מייצר בדרך כלל שיפור של 20% עד 28% ביחס ההפסד שלהם (הפסדים חלקי פרמיות), הוא אומר.

"כסף מניע התנהגות, וזה בדרך כלל מה שאנחנו רואים קורה", אומרת סבוי, שחברת לבאל, קוויבק מעסיקה 35 עובדים.

האפליקציה של Baseline מאפשרת גם לצרכנים לעשות הכל החל מהסמארטפון שלהם: החל מרכישת ביטוח בקלות, ועד הגשת תביעות וחידוש הפוליסה שלהם. האפליקציה מורשית למבטחים על בסיס תווית לבנה, כלומר היא מוצעת עם מיתוג של המבטח עצמו.

סבוי אומר כי ניתן להוריד את האפליקציה על ידי לקוחות פוטנציאליים של חברת ביטוח. לאחר מכן, תוך פחות מ -10 נסיעות ברכב, הם יכולים לקבל הצעת מחיר מבוססת שימוש ולקנות את הפוליסה באמצעות הטלפון החכם שלהם.

"זה מתן שירות עצמי למבוטחים והרבה ממנו מופעל על ידי הטלמטריה והביג דאטה שאנחנו מסוגלים לפרש ולהפוך לחוויית משתמש טובה יותר עבור הלקוחות."

העוצמה ההולכת וגדלה של טכנולוגיות דיגיטליות
העסק של סבואה מדגיש את התפקיד הגדול שממלא בעיצוב מחדש של מציאות היזמים הקנדים. לחברות יש כעת את היכולת לאסוף ולעבד כמויות עצומות של נתונים כדי לחשוף תובנות עסקיות חשובות, הודות למחשבים רבי עוצמה, אינטרנט ותקשורת סלולרית.

סוג הנתונים שחברות יכולות לאסוף, ומה הן עושות איתו, שונה מאוד על פי גודל העסק ומגזר הפעילות. אף על פי כן, מחקר BDC שנערך לאחרונה עמיד בפני העסק שלך מדגיש את התפקיד החשוב שיכול לנתונים לשחק בגידול העסק שלך והפיכתו לתחרותי יותר.

התנהגות נהיגה במעקב באמצעות אפליקציה לנייד
במקרה של סבוי, האפליקציה הסלולרית שלו אוספת נתונים על התנהגויות נהיגה – מהירות, תאוצה קשה, בלימה קשה ופנייה אגרסיבית. זה יכול גם לזהות אם אתה מוסחת, משתמש בטלפון שלך כדי לשלוח טקסטים או לבצע פעילות אחרת בזמן נהיגה.

חברות ביטוח משתמשות במידע זה ובנתונים אחרים, כגון מי נוהג, תנאי מזג האוויר ומיקום המכונית (בסביבה עירונית או כפרית), ומחברים אותו לאלגוריתם המחליט אילו מהנים מקבלים הפחתת פרמיה בהתחשב בהתנהגותם בדרכים. .

Baseline משתמשת גם בטכנולוגיה שלה כדי לאפשר למבטחי חיים ובריאות לעקוב אחר התנהגויות אורח החיים באמצעות טלפונים חכמים ולבישים. בעזרת הנתונים, המבטחים יכולים לתגמל בחירות בריאותיות ואורח חיים עם פרמיות נמוכות יותר. החברה גם בוחנת כיצד מבטחים יכולים להשתמש בנתונים לשיפור מוצרי ביטוח הבית.

סבואה אומר שהכל קשור לאפשרויות מתפתחות שיוצרים תקשורת סלולרית, אינטרנט וניתוח נתונים.

"אנו תמיד בוחנים כיצד אנו יכולים לשפר את התהליכים העסקיים הקיימים בעזרת זרם הנתונים החדש הזה."

ארבע אסטרטגיות לשימוש בכוח הנתונים בעסק שלך

1. השתמש בכלי נתונים
עסקים קטנים יכולים להבין טוב יותר את הלקוחות ולנצל הזדמנויות מכירה באמצעות סקרים מקוונים, תוכנות האזנה למדיה חברתית וכלי ניתוח אינטרנט בחינם או בעלות נמוכה, כגון Google Analytics, המאפשרים לך לנתח את נתוני האתר.

כלים אלה עוזרים לך לאסוף משוב מלקוחות קיימים ופוטנציאליים, להבין את ההשפעה של מסעות הפרסום המקוונים שלך, לעקוב אחר באז ברשתות החברתיות ולקבל תובנות לגבי תעבורת האינטרנט שלך וביצועי אופטימיזציה למנועי חיפוש ".

2. קבל מערכת CRM
מערכת CRM מאפשרת לרכז את כל פרטי הלקוחות, לספק שירות לקוחות אישי יותר ומעקב אחר סיכויי המכירה. היתרונות כוללים יכולת משופרת לצפות את צרכי הלקוחות, טווח הגעה ממוקד ומכירות מוגברות באמצעות קשרי לקוחות טובים יותר.

עסקים קטנים עשויים לרצות להתחיל עם יישום CRM בחינם או בעלות נמוכה.

3. התאם אישית את ההצעה שלך
נתונים שנאספים מהאתר שלך, ממערכת CRM או אפילו מסקרים מקוונים יכולים לעזור לך להתאים אישית את המוצרים והשירותים שלך בהתאם לצרכי וטעמך של לקוחותיך. מבצעים בהתאמה אישית מראים ללקוחותיך שאתה מכיר ומעריכים אותם. יתרה מכך, לקוחות בדרך כלל ישלמו יותר עבור מוצר המותאם אישית.

4. שפר את היעילות באמצעות לוחות המחוונים
על ידי מדידת הביצועים שלך בתחומי מפתח, תוכל להעריך את מצבך בהשוואה ליעדים פנימיים או אמות מידה חיצוניות כגון ממוצעים בענף. לאחר מכן תוכל להתחיל בשיפור התוצאות שלך. דרך טובה להציג מערכת מדידה לעסק שלך היא לבחור אינדיקטורי ביצועים מרכזיים ואז להשתמש בהם כדי ליצור לוחות מחוונים לביצועים.